Pomoc bezdomnym

Pomoc bezdomnym

Każdego roku, w okresie zimowym policjanci odnotowują przypadki zgonów osób, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu. Najczęściej umierają w ten sposób ludzie bezdomni i samotni, ale zdarzają się również przypadki zamarzania osób znajdujących się pod wpływem alkoholu.
 

Policjanci codziennie kontrolują klatki schodowe, dworce, kanały ciepłownicze, opuszczone budynki czy ogródki działkowe szukając osób wymagających pomocy. Podczas patroli policjanci informują zagrożone zamarznięciem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.

W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu funkcjonariusze wzywają pogotowie ratunkowe, które udzieli niezbędnej pomocy lekarskiej.  

Dlatego już teraz policjanci apelują: nie pozostawajmy obojętni na cudzą krzywdę, reagujmy! Każdy z Nas może pomóc bezdomnym. 

Pamiętajmy, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy. W każdym przypadku gdy zauważymy leżącego na ziemi człowieka  poinformujmy o tym policję. Kilkustopniowy mróz może okazać się zabójczy, a jeden telefon może uratować komuś życie.

Powrót na górę strony