Wiadomości

57-latek utonął w Wiśle w gminie Sadlinki

Data publikacji 06.07.2022

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej będą wyjaśniać okoliczności utonięcia 57-latka, który niedzielne popołudnie spędzał nad rzeką Wisłą w Kaniczkach. Ciało mężczyzny, zostało znalezione wczoraj przez PSP w Kwidzynie.

W niedzielę (03.07.br.) jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń, 57-latek wybrał się nad rzekę, w pewnym momencie przechylił się i wpadł do wody. Jak ustalili policjanci w rozmowie ze świadkiem tego zdarzenia, mężczyzna widziany był jeszcze przez chwilę w odległości 50 metrów, a następnie zniknął pod wodą. Od niedzieli w poszukiwania mężczyzny zaangażowani byli policjanci, Państwowa Straż Pożarna z Kwidzyna, Ochotnicza Straż Pożarna z Kaniczek i Nebrowa. Wczoraj z pomocą dotarła Państwowa Straż Pożarna z Ostródy i Poszukiwawcze Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Gdyni.

We wtorek przed godziną 20:00 na miejscu ujawnienia zwłok zaginionego mężczyzny pracowała grupa śledczych z prokuratorem rejonowym. Obecnie zajmują się oni wyjaśnianiem przyczyn tragicznej śmierci mężczyzny.

Upały, którymi przywitał nas sezon wakacyjny, skłaniają do wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy jednak, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł i zbiera okrutne żniwa.

Korzystając z wypoczynku nad wodą, starajmy się przestrzegać następujących zasad:

  •  Dzieci powinny bawić się w wodzie, nawet przy niewielkich płytkich zbiornikach pod stałą opieką dorosłych.

  • Nie skaczmy rozgrzani słońcem do wody. Przed wejściem do wody należy schłodzić wodą nogi, klatkę piersiową, szyję, kark, a unikniemy wstrząsu termicznego. Różnica w temperaturze wody i powietrza może spowodować, że doznamy szoku termicznego. Powinniśmy powoli wchodzić do wody i stopniowo przyzwyczaić nasze ciało do niższej temperatury.

  • Kąpmy się w miejscach przeznaczonych do kąpieli i strzeżonych przez ratownika.

  • Unikajmy korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk”. W takich miejscach nie mamy pewności co do jakości wody i do tego jak kształtuje się dno pod lustrem wody.

  • Zakładajmy dzieciom sprzęt asekuracyjny taki jak: rękawki, koła lub kamizelki. Pilnujmy uważnie naszych pociech w trakcie wodnych zabaw.

  • Wchodźmy do wody jedynie na trzeźwo. Alkohol i brawura są najczęstszymi powodami utonięć.

  • Nie wchodźmy od razu, ani nie skaczmy do wody.

  • W miejscach, gdzie jest zbyt płytko oraz gdzie woda jest nieprzejrzysta, nie skaczemy „na główkę”. Na skutek takiego zachowania każdego roku w całym kraju wiele osób traci życie lub zdrowie.

  • Unikajmy kąpieli bezpośrednio po posiłku, zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

  • Pamiętajmy, że zwykłe nadmuchiwane materace nie zapewniają nam pełnego bezpieczeństwa.

  • Pływając m.in. łódkami, kajakami, pamiętajmy o założeniu kapoku.

Powrót na górę strony