Stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.
Do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj w miejscowości Okrągła Łąka. Kierujący Peugeotem 34-latek stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Na szczęście nikt z podróżujących tym samochodem nie doznał poważnych obrażeń.
Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godziny 13.00 w miejscowości Okrągła Łąka, gmina Sadlinki. Dyżurny otrzymał informację, że kierujący Peugeotem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi.
Natychmiast na miejsce pojechał policyjny patrol, aby ustalić okoliczności zdarzenia. Na miejscu policjanci zastali rozbite auto oraz dwie osoby, których stan wskazywał, że są pod wpływem alkoholu.
Początkowo żadna z osób nie przyznawała się do kierowania pojazdem, dlatego wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Jak się później okazało, sprawcą zdarzenia był 34-latek, który odmówił poddania się badaniu trzeźwości, w związku z tym pobrana została od niego krew do badań. Badaniu alkomatem poddany został 58-latek, urządzenie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
Teraz 34-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności, musi się też liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.
Pamiętajmy!
-
będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
-
nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
-
mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
-
możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;
-
następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.
To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie.
Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.