Wiadomości

Bezpieczne ferie w powiecie kwidzyńskim

Data publikacji 17.01.2024

Tegoroczne ferie zimowe w naszym regionie rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, jak co roku, w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek, spotykają się z uczniami w szkołach, aby porozmawiać o tym, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Spotkania z dziećmi i młodzieżą to jeden z elementów działań profilaktycznych, które prowadzą kwidzyńscy mundurowi w związku ze zbliżającymi się feriami.

Policjanci z kwidzyńskiej komendy dbając o bezpieczeństwo najmłodszych, kolejny raz spotkali się z uczniami w ramach ogólnopolskich akcji „Bezpieczne Ferie 2024” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, by przypomnieć im kilka ważnych zasad przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

W ostatnich dniach mundurowi z powiatu kwidzyńskiego odwiedzili i przeprowadzili pogadanki z uczniami w Szkołach Podstawowych między innymi w Tychnowach, Nebrowie Wielkim, Czarnem Dolnem, Cyganach i Wandowie.

Z młodszymi klasami poruszyli temat bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie, bezpiecznego poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych, istocie noszenia odblasków, jak również środkach ostrożności, gdy zostają sami w domach. Ze starszymi uczniami poruszyli temat bezpieczeństwa na zimowiskach, kuligach, zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, a także o bezpiecznym korzystaniu z Internetu i portali społecznościowych.

W trakcie prowadzonych spotkań policjanci przypominali o elementarnych zasadach i przepisach obowiązujących na stoku oraz przekazywali ulotki zwierające m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i zachęcali dzieci, oraz młodzież do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog” (więcej informacji o konkursie). 

Niech tegoroczne ferie zimowe będą bezpieczne.

 

 

  • zdjęcie policjanta w klasie w której siedzą uczniowie
  • zdjęcie policjanta w klasie w której siedzą uczniowie
  • zdjęcie policjanta w klasie w której siedzą uczniowie
  • zdjęcie policjanta na hali sportowej w której są uczniowie i wykonują oni zadania z założonymi alkogoglami
  • zdjęcie policjanta i grupy dzieci na schodach przed komendą policji
Powrót na górę strony