Dzielnicowi kontrolują opuszczone budynki z uwagą na osoby bezdomne
Chłodne dni i noce są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia zwłaszcza dla osób w kryzysie bezdomności, samotnych, w podeszłym wieku oraz niezaradnych życiowo. Kwidzyńscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej sprawdzają, jak w takich warunkach radzą sobie osoby bezdomne. Policjanci sprawdzają pustostany, żeby nie doszło do tragedii.
Niska temperatura na zewnątrz jest szczególnie groźna dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej - bezdomnych, schorowanych i samotnych. Dlatego wczoraj kwidzyńscy dzielnicowi sprawdzali pustostany, w których mogą przebywać bezdomni, żeby zapobiec tragedii. Dodatkowo funkcjonariusze w ramach codziennej służby zwracają uwagę na miejsca, które mogą być również przez nich zamieszkane, czyli ogródki działkowe, altany i namioty.
Policjanci rozmawiają z tymi osobami i dopytują, czy mają zapewniony opał oraz odpowiednie warunki. Informują także o możliwości skorzystania z ośrodków dysponujących ciepłymi miejscami noclegowymi. Wskazują także, gdzie można zjeść ciepły posiłek.
Ponownie zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu kwidzyńskiego o informowanie o osobach nietrzeźwych, bezdomnych lub samotnych/schorowanych, których życie lud zdrowie może być zagrożone ze względu na niską temperaturę. Prosimy o zgłoszenia pod nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego kwidzyńskiej komendy pod nr tel. 47 74 29 222.
Jeden telefon może uratować zdrowie, a nawet życie ludzkie.
Przypominamy również o znanym już narzędziu, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji każdy, kto posiada wiedzę o osobie potrzebującej interwencji i pomocy służb, nie wychodząc z domu, może uratować ludzkie życie. W porze zimowej szczególnego znaczenia nabiera dostępny w aplikacji znacznik „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. To dzięki niemu, policjanci mogą szybko zlokalizować osoby potrzebujące i udzielić im niezbędnego wsparcia.