Wiadomości

Wypadek na trasie Kwidzyn-Rakowiec

Data publikacji 08.01.2020

Wczoraj wieczorem policjanci z Kwidzyna pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Górki - Rakowiec, gdzie kierujący volkswagenem zderzył się z citroenem. 45-letnia kierująca citroenem podróżowała z dwiema kobietami. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj 07 stycznia 2020r. o godz. 20.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na trasie Górki – Rakowiec. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci i inne służby ratownicze. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 31-letni mężczyzna jadąc vw od strony Kwidzyna w kierunku Rakowca podjął manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym po czym wjechał na wysepkę dzielącą pasy jezdni i na skrzyżowaniu drogi w kierunku Dankowa doprowadził do zderzenia bocznego z jadącym z naprzeciwka citroenem.

W wyniku zdarzenia trzy kobiety jadące citroenem zostały zabrane karetką do szpitala. Funkcjonariusze zbadali kierujących alkotestem. Badanie wykazało, że kierująca citroenem była trzeźwa natomiast mężczyzna jadący vw golfem wydmuchał prawie 0,5 promila.

Policjanci przypominają !

Kierowcy oraz wszyscy użytkownicy ruchu drogowego muszą pamiętać o fundamentalnej zasadzie trzeźwości. Problem nietrzeźwych kierowców wciąż istnieje. Każdego dnia media informują o przypadkach pijanych kierowców. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości nigdy nie wsiadajmy do samochodu. W każdej komendzie policji możemy zbadać swój stan trzeźwości całkowicie bezpłatnie. W sytuacji gdy mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości innych kierowców poruszających się drogą- takich którzy wykonują niebezpieczne manewry, zwalniają lub gwałtownie przyśpieszają, „jadą wężykiem”, lub cokolwiek innego wzbudzi nasze podejrzenia nie wahajmy się i reagujmy. Telefon na policję i informacja o nietrzeźwym kierowcy mogą uratować czyjeś życie. Gdy widzimy osobę, która znajduje się pod wyraźnym wpływem alkoholu i próbuje usiąść za kierownicą auta także nie pozostawajmy bierni. Możemy odebrać jej kluczyki, zastawić auto by uniemożliwić jazdę oraz niezwłocznie zawiadomić Policję. Policjanci od razu podejmą interwencję wobec takiej osoby.

Polskie prawodawstwo określa dwie progowe ilości alkoholu w organizmie:

- stan po użyciu alkoholu (zawartość alkoholu w organizmie wynosi bądź prowadzi do stężenia we krwi od 0,2do 0,5‰ lub od 0,1 do 0,25 mg na 1 dm³ w wydychanym powietrzu)- stan nietrzeźwości (pow. 0,5‰ lub powyżej 0,25 mg na 1 dm³ w wydychanym powietrzu).

Powrót na górę strony